روتاری جوینت چیست ؟


روتاری جوینت چیست ؟
روتاری جوینت یک والو انتقال دهنده سیال(مایعات وگاز) به شکل (سرد و گرم ) می باشد که جهت استفاده در مواردی که قسمتهایی از دستگاه میبایست در حال چرخش انتقال سیال انجام شود به کار می رود .    

روتاری جوینت های ساخت گروه صنعتی مهرگان  در دو گروه روتاری جوینت های با  سرعت دورانی پایین  با  پیش  کد RMZ   ( کمتر از 150 دور بر دقیقه ) و روتاری جوینت های با سرعت  دورانی   بالا  با  پیش کد  RMB ( حداکثر5000rpm) ساخته میشوند .

تمامی  روتاری جوینت های ساخته شده بصورت 100درصد با فشار 4 بار و سرعت دورانی 56rpm برای گروه روتاری جوینت های RMZو 450rpm برای گروه روتاری جوینت های RMB بمدت 10 دقیقه تست میشوند .

در گروه صنعتی مهرگان بیش از 25مدل روتاری جوینت ساخته میشود . این کارخانه با توجه به راه اندازی واحد طراحی و توسعه و در دست داشتن نرم افزار و سخت افزار های مناسب امکان طراحی و ساخت روتاری جوینت های مناسب جهت صنایع مختلف را دارا میباشد .

گروه صنعتی مهرگان اختراع 3 نوع روتاری جوینت را در کارنامه صنعتی خود داشته و همیشه در جهت نیل به بهبود و نوآوری در زمینه های مختلف صنعتی تلاش میکند 
در سال 1396 صنایع قطعه سازی مهرگان به عنوان برند ملی تولید روتاری جوینت از سوی سازمان کیفیت ایران معرفی و تندیس طلایی برند ملی را دریافت نمود .

363636333.jpg

روتاری جوینت گروه RMZ

33363333.jpg

روتاری جوینت گروه RMB
2252525.jpg

3363333.jpg

6663636.jpg
روتاری جوینت هوا - خرید روتاری جوینت - روتاری جوینت چیست -تولید کننده روتاری جوینت - تعمیرات روتاری جوینت - روتاری جوینت هیدرولیک - فروش روتاری جوینت - قیمت روتاری جوینت - کاربرد روتاری جوینت 
روتاری جوینت مهرگان - روتاری جوینت ابرقویی - برند روتاری جوینت ایرانی - بهنترین روتاری جوینت - روتاری جوینت

وسیله ای  است که اجازه چرخش و دوران به واحدهای متحد را می دهد.روتاری جوینت یک ایستگاه بین معبر تامین کننده انرژی و بخش گردان مانند غلتک , دوک و سیلندر می باشد.روتاری جوینت اجازه جریان مایع را به داخل و بیرون بخش های دوار می دهد.مایع های سیال در روتاری جوینت و بخش های دوار شامل انواع جامدات و مایعات مانند روغن حرارتی ,آب ,سرد کننده و مایع های هیدرولیکی می باشد.روتاری جوینت برای سرد و گرم کردن و انتقال مایع و قدرت نیز به کار میرود.

از به عنوان دریچه روتار,جفت روتار ,روتورسیل ,روتار هوا نیز یاد می شود.روتاری جوینت چرخان محکم به دریچه داخلی چفت میشود.در طول زمان جریان مایعات از روتاری جوینت قسمت ثابت ,ثابت میماند و روتاری جوینت میچرخد.در زیر فشار زیاد و حرکت مداوم ,روتاری جوینت حول محور میچرخد.طراحی روتاری جوینت بسته به محل نصب میتواند اشکال گوناگونی داشته باشد.

روتاری جوینت میتواند اشکال ,سایزو ابعاد مختلفی داشته باشد اما چهار پایه اصلی دارند شامل بخش غلاف ,محور,یاتاقان و ایستگاه می باشد. روتاری جوینت از فولاد و الومینیوم برای مقاومت در برابر انواع فشار ساخته میشود.

بخش غلاف روتاری جوینت بخشی است که تمام بخش های روتاری جوینت را کنار هم نگه میدارد.غلاف روتاری جوینت یک معبر ورودی  که به بخش تامین کننده وصل میشود,روتاری جوینت همچنین میتواند یک بخش خروجی نیز داشته باشد هر دو این بخش های روتاری جوینت برای چرخاندن و بیرون راندن مایع به بیرون استفتده میشود. در روتاری جوینت های کوچک غلاف به مانند یک معبر میباشد اما در روتاری جوینت های بزرگ به مانند یک یاتاقان میباشد.

محور روتاری جوینت ماده سیال را در در درون روتاری جوینت به حرکت درمیاورد در بسیاری از موارد محور روتاری جوینت با گردونه خواهد چرخید.اما در بعضی موترد محور روتاری جوینت نقش غلاف را بر عهده خواهد گرفت.یاتاقان و معبر  در کنار محور قرار میگیرند.

یاتاقان دومین بخش اساسی روتاریجوینت می باشد. روتاری جوینت میتواند یک یاتاقان داشته باشد اما روتاری جوینت چند یاتاقانه معمول تر است.روتاری جوینت در هنگم نصب میتواند در کنار یا انتهای یاتاقان قرار گیرد.

هسته روتاری جوینت دارای یک معبر میباشد.معبر از ریزش و خروج ماده سیال به بیرون از روتاری جوینت کمک میکند.

روتاری جوینت در تهران

شرکت های بسیاری به تولید و فروش روتاری جوینت در شهرهای مختلف پرداختند . یکی از این شهرها تهران است . روتاری جوینت در تهران هم توسط شرکت های بسیاری تولید و عرضه می شود . گروه صنعتی مهرگان  هم به عنوان یک شرکت معتبر روتاری جوینت در قم فعالیت گسترده ای در زمینه انواع روتاری جوینت دارد . برای اطلاعات بیشتر مقاله ”  ” را مطالعه بفرمایید . این شرکت همچنین به فروش روتاری جوینت در تهران نیز می پردازد . همچنین فروشنده روتاری جوینت اصفهان نیز می باشد . برای اطلاعات بیشتر در این رابطه با ما تماس بگیرید .

خرید روتاری جوینت ، فروش روتاری جوینت :

مهرگان به عنوان یک مرکز معتبر برای خرید روتاری جوینت به شمار می رود . قبل از خرید هر قطعه باید ابتدا نسبت آن تحقیق نموده و از افرادی در این زمینه مشورت گرفت . روتاری جوینت در صنایع مختلف کاربرد داشته و هدف شما از خرید روتاری جوینت متفاوت می باشد . مهرگان با سالها سابقه به فروش روتاری جوینت می پردازد . قبل از خرید هر نوع روتاری جوینت ابتدا با ما تماس بگیرید تا به شما در این زمینه مشورت بدهیم .

گروه صنعتی مهرگان به عنوان تنها مرکز تولید روتاری جوینت در ایران و تنها روتاری جوینت ثبت شده در ایران میباشد  و با توجه به سالها تجربه دراین زمینه اقدام به ارائه بهترین ومناسبترین دستگاههای تقطیردرخلا یا روتاری اواپراتور آزمایشگاهی نموده است . این شرکت با بهره گیری از نیروی فنی مجرب و کارآزموده دراین زمینه توانسته رضایت مشتریان خود را تاکنون تامین نماید . برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس با .شید

روتاری جوینت برای انتقال مایع مانند آب ، هوا ، روغن هیدولیک ، خنک کننده و بخار از منابع ساکن به قطعات چرخشی به کار می رود .
شیر روتاری جوینت در طیف گسترده ای از صنایع از جمله اتوماسیون کارخانجات ، تجهیزات سنگین ، بسته بندی ، پزشکی ، نفت و گاز ، هوا فضا و … استفاده می شود .

مفصل گردان ( مفصل چرخشی ):

مفصل گردان یا مفصل چرخشی قطعاتی دقیق برای ارتباط بین لوله های ثابت و قطعات دوار ماشین آلات می باشند . و باعث انتقال مواد گازی ، مایع و یا نیمه جامد به ماشین آلات می شوند . همچنین بسته به کاربرد آن می تواند بیش از یک کانال داشته باشد .. تعداد کانال ها از ۲ تا ۳۵ کانال متفاوت است . 

تعمیرات روتاری جوینت :

از جمله خدمات گروه صنعتی مهرگان  تعمیرات روتاری جوینت می باشد . در صورت ایراد در انواع روتاری جوینت شما می توانید با مراجعه به شرکت ما و یا تماس با ما اطلاعاتی کسب کنید.

قیمت روتاری جوینت :

روتاری جوینت در انواع مختلف و متفاوتی وجود دارند که قیمت آن ها با توجه به کاربرد و کیفیت آن ها متفاوت می باشد. مهرگان  هم انواع روتاری جوینت ها را برای کاربرد های مختلف تولید و عرضه می کند . همچنین برای رفاه حال مشتریان خود قیمت روتاری جوینت خود را کاهش داده است .
اخبار و رویدادها
 • تولید روتاری جوینت ...
  گروه صنعتی مهرگان به تازگی اقدام به تولید روتاری جوینت با مکانیکال سیل آلمانی نموده است . روتاری جوینت های تولید شده دارای 12 ماه گارانتی و 60 ماه خدمات پس از فروش میباشد . مهرگان برند ملی تولید روتاری جوینت در ایران
 • روتاری جوینت چیست ...
  روتاری جوینت برای انتقال مایع مانند آب ، هوا ، روغن هیدولیک ، خنک کننده و بخار از منابع ساکن به قطعات چرخشی به کار می رود . شیر روتاری جوینت در طیف گسترده ای از صنایع از جمله اتوماسیون کارخانجات ، تجهیزات سنگین ، بسته بندی ، پزشکی ، نفت و گاز ، هوا فضا و … استفاده می شود . مفصل گردان ( مفصل چرخشی ): مفصل گردان یا مفصل چرخشی قطعاتی دقیق برای ارتباط بین لوله های ثابت و قطعات دوار ماشین آلات می باشند . و باعث انتقال مواد گازی ، مایع و یا نیمه جامد به ماشین آلات می شوند . همچنین بسته به کاربرد
 • تولید روتاری جوینت ...
  به تازگی صننایع قطعه سازی مهرگان اقدام به تولید روتاری جوینت های با دوام با مکانیکال سیل آلمانی نموده است . این مکانیکال سیل ها از شرکت SGL GROUP آلمان به صورت مستقیم وارد . بر روی روتاری جوینت ها نصب میشود .
 • آرشیو اخبار
پنجشنبه
۱۴۰۱ شانزدهم تیر
٨ ذی حجّه ١٤٤٣
Thursday, July 7, 2022
ارتباط با ما


 • کارخانه : قم - جاده قدیم قم تهران - بلوار خداکرم - خیابان شماره 2 - سمت چپ سوله دوم - جنب چاپخانه دارالحدیث - صندوق پستی 371959111
 • تلفن :
 •  025-36642506
 • 025-36642226
 • 025-36642227
 • فاکس : 
 • 025-36641744
 • دفتر فروش مرکزی : 
 • 025-36642506
 • 09125513329 ( مهندس ابرقویی )

 • 09127491490
 • دفتر فروش تهران : 
 • 021-47622226
 • ایمیل : 
 • ali6642226@gmail.com